1'inci Lig'de 2 sezon mücadele ettikten sonra Süper Lig'e dönen Göztepe, ligde 34'üncü ve son hafta maçında Bodrum FK'yi Gürsel Aksel Stadı'nda ağırladı. Göztepe evinde karşılaştığı Bodrum FK ile 1-1 berabere kaldı.
22. dakikada penaltıda topun başına geçen Kenan, meşin yuvarlağı kalecinin sağından filelere gönderdi. 0-1
35. dakikada Lundqvist'in sağ kanattan kullandığı serbest vuruşta Heliton'un kafa vuruşunda top yandan auta gitti.
58. dakikada Bodrum FK atağında Kenan ceza sahasında kaleciyle karşı karşıya kaldı ve yerden şutunu kaleci Arda kurtardı.
73. dakikada Yalçın'ın sağ kenardan kullandığı kornerde Atınç'ın kafa vuruşunda top az farkla yandan dışarı çıktı.
90+1. dakikada Göztepe'de Yalçın'ın sol kanattan kullandığı kornerde Atınç ceza sahasında yaptığı vuruşla topu filelere gönderdi. 1-1
HAKEMLER: Murat Erdoğan, Murat Şener, Mert Bulut
GÖZTEPE: Arda Özçimen, Ogün Bayrak (Yalçın Kayan dk. 46), Atınç Nukan, Heliton, Dennis, Fıratcan Üzüm (Ümit Akdağ dk. 66), Ahmet Ildız (Doğan Erdoğan dk. 66), Lundqvist (Kenneth Mamah dk. 46), Kubilay Kanatsızkuş (Billel Messaoudi dk. 46), Romulo
Yedekler: Mateusz Lis, Tarkan Serbest, Lasse Nielsen, Celil Yüksel, Ensar Aksakal
TEKNİK DİREKTÖR: Stanimir Stoilov
BODRUM FK: Diogo Sousa, Süleyman Özdamar (Celustka dk. 58), Üzeyir Ergün, Musah Mohammed, Ali Aytemur, Samet Yalçın, Ahmet Aslan, Burak Çoban (Celal Dumanlı dk. 68), Kenan Özer (Pedro Brazao dk. 86), Gökdeniz Bayrakdar (Omar Imeri dk. 86) Cenk Şen
Yedekler: Bahri Can Tosun, Tunahan Akpınar, Osman Haqi, Mustafa Erdilman, Furkan Apaydın, Ege Bilsel
TEKNİK DİREKTÖR: İsmet Taşdemir
GOLLER: Kenan Özer (dk. 22 pen.) (Bodrum FK), Atınç Nukan (dk. 90+1) (Göztepe)
Sarı kartlar: Atınç Nukan (Göztepe), Samet Yalçın, Gökdeniz Bayrakdar (Bodrum FK)
MAÇTAN NOTLAR
Müsabakadan önce Göztepe Kulübü Başkanı Rasmus Ankersen'in katılımıyla eski kulüp başkanı Mehmet Sepil'e onursal başkanlık unvanı için tören düzenlendi.
Ankersen, Sepil'e üzerinde Mehmet Sepil'in isminin olduğu ve "onursal başkan" yazılı Göztepe forması hediye etti. Ankersen ve Sepil daha sonra taraftarları selamladı. Karşılaşmayı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de izledi.
LEVENT YÜKSEL EKRANDAN MESAJ YAYINLADI
Karşılaşma öncesi Göztepe tribünlerinin simgesi haline gelen "Med cezir" şarkısını seslendiren Levent Yüksel'in video mesajı yayınlandı. Ankara'daki konseri nedeniyle İzmir'e gelemeyen Levent Yüksel, taraftarlara kulübün kuruluş yıl dönümü 14 Haziran'da birlikte olacaklarını söyledi.
Öte yandan sahaya "Göztepe'ye Süper Lig'de başarılar dileriz" yazılı pankartla çıkan Bodrum FK'li futbolcular sarı-kırmızılı futbolcuları alkışladı.
MEHMET SEPİL: ONURSAL BAŞKAN OLMAK BÜYÜK BİR GURUR
Göztepe Kulübü Onursal Başkanı Mehmet Sepil, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayatımın en mutlu anlarından birinin yaşadığını belirterek, "Başka söyleyecek bir şey yok. Göztepe'de onursal başkan olmak büyük bir hayal ve o gerçekleşti. İnşallah hep birlikte daha güzel günler göreceğiz" dedi.
"HAYALLERİMİ BİLSENİZ UYUMAZSINIZ"
Süper Lig'e çıkmalarını da değerlendiren Sepil, "Büyük bir emek var ama bu sefer sağlam geldik. Geçmiş yılların tecrübesi ve kulübün yeni yapılanmasıyla Süper Lig'e döndük. Benim meşhur bir lafım vardı 'Hayallerimizi bilseniz, geceleri uyuyamazsınız.' demiştim. Şu anda da aynı şeyi düşünüyorum" diye konuştu.
Öte yandan Göztepe sezonun son maçına Süper Lig'de giyeceği formalarıyla çıktı. Göztepeli futbolseverler ise Gürsel Aksel Stadı'nı tamamen doldurdu. Kapalı gişe oynayan Gürsel Aksel Stadı'nda futbolseverler bayrak, flama ve pankartlarla adeta tribün şov yaptı.